Kontakt

telefonOm ni behöver komma i kontakt med skolan så ringer ni lättast 0152-450 50 eller mailar direkt till personen som du vill komma i kontakt med. Se mailadresserna här nedan.

Personal Friskolan Karlavagnen 2016/2017:

Längst bak fr vänster: Pauline, Lena, Helén, Pernilla, Inga-Lill, Marina, Anna-Karin, Malin S-K

Mittenraden fr vänster: Åsa, Anna B-L, Anna B, Helena, Marita, Maria, Eva-Lotta, Malin I, Anna A

Längst fram fr vänster: Andreas, Carina, Fredrik, Ebba, Elin, Peter, Adam

_klass Personal

 

 09-pernilla-granlund
Pernilla Granlund
pernilla@friskolankarlavagnen.se
Specialpedagog/lärare år 1 och 2

 19 Lena Wilkner
Lena Wikner
lena@friskolankarlavagnen.se
Fritids

 16-malin-sundin-karlsson
Malin Sundin-Karlsson
malin.sk@friskolankarlavagnen.se
Mentor år 2

06-carina-eriksson
Carina Eriksson
Carina@friskolankarlavagnen.se
Bitr rektor Administration/Ekonomi

17-elin-tornberg
Elin Törnberg
elin@friskolankarlavagnen.se
Mentor Förskoleklass, Förstelärare Portfolio

05-helena-borgsten
Helena Borgsten
helena@friskolankarlavagnen.se
Mentor År 2, Arbetslagsledare F-3

14-eva-lotta-mannerfelt
Eva-Lotta Mannerfelt
eva-lotta@friskolankarlavagnen.se
Rektor

Direkttelefon 076-7799968


 03-anna-bergkvist
Anna Bergkvist
anna@friskolankarlavagnen.se
Mentor år 3, Förstelärare Bedömning

 04-anna-bjorbrand-lovgren
Anna Björbrand-Lövgren
anna.bl@friskolankarlavagnen.se
Mentor Förskoleklass

 08-inga-lill-filander-illman
Ingalill Illman Filander
ingalill@friskolankarlavagnen.se
Förskoleklass/Fritids/Musik

 11-malin-isgren
Malin Isgren
malin.i@friskolankarlavagnen.se
Fritidsföreståndare, resurs år 3

18-marina-walgeborg
Marina Walgeborg
marina@friskolankarlavagnen.se
Mentor år 1

01-anna-abrahamsson
 Anna Abrahamsson
anna.a@friskolankarlavagnen.se
Mentor år 1

 12-peter-johansson
Peter Johansson
peter@friskolankarlavagnen.se
Mentor år 3

 15-asa-sandin
Åsa Sandin
asa@friskolankarlavagnen.se
Husmor


 02-ebba-andersson
Ebba Andersson
ebba@friskolankarlavagnen.se
Fritids/skolmåltid

20-fredrik-ohman
Fredrik Öhman
fredrik@friskolankarlavagnen.se
Förskoleklass /Fritids

13-adam-konrad
 Adam Konrad
adam@friskolankarlavagnen.se
Fritids / resurs skola

 16 Angelica Söderberg
Angelica Söderberg
angelica.soderberg@strangnasmontessori.se
Textilslöjd år 3

 15-viktor-madell
Viktor Madell
viktor@friskolankarlavagnen.se
Fritids /resurs skola

19-pauline-wiback
Pauline Wiback
pauline@friskolankarlavagnen.se
Fritids / resurs skola

 08 Andreas Hellmark
Andreas Hellmark
andreas@friskolankarlavagnen.se
Idrottslärare år F-3

Maria Zinovjev Altebo

maria.za@friskolankarlavagnen.se

Kurator

Marita Hasslert

marita@friskolankarlavagnen.se

Skolsköterska

 10-anna-gustafson Anna Gustafson

anna.g@friskolankarlavagnen.se

Fritids/skola resurs

Henrik Ojeda

henrik@friskolankarlavagnen.se

Fritids/skola resurs/vaktmästare